UDRŽITELNOST VE SPOLEČNOSTI GROHE: Z LÁSKY K VODĚ

Voda hraje na Zemi zásadní roli a umožňuje život. Vzhledem k výzvám, které přináší klimatická krize, je udržitelná spotřeba vody nezbytná. Inovativní produkty GROHE umožňují udržitelnou spotřebu vody.

VODA JE VÍCE NEŽ JEN ZDROJ

Voda je základem života. A zdrojem nekonečné radosti. Každá kapka je vzácná a měla by být využita s rozumem. Tváří v tvář rostoucí světové populaci, urbanizaci a měnícím se podmínkám životního prostředí však stojíme před novými výzvami. Jako jeden z lídrů v oboru je společnost GROHE připravena těmto výzvám čelit. Snaha o udržitelnost je nedílnou a zásadní součástí DNA značky GROHE spolu s kvalitou, technologiemi a špičkovým designem.

SPOLEČNOST GROHE JE JEDNÍM Z 50 LÍDRŮ V OBLASTI UDRŽITELNOSTI A KLIMATU

„Udržitelnost nesmí být druhořadou záležitostí. Udržitelnost musí být zakotvena ve strategii a DNA naší společnosti,“ říká Jonas Brennwald, Leader LIXIL EMENA, o tom, jak je udržitelnost chápána a promítána do konkrétních opatření ve společnosti GROHE. Zásady udržitelnosti ve společnosti GROHE jsou představeny v krátkém filmu, který je součástí celosvětové iniciativy „ 50 lídrů udržitelnosti a ochrany klimatu“, do níž byla společnost GROHE v roce 2020 vybrána spolu s dalšími 49 mezinárodními společnostmi.

KLIMATICKY NEUTRÁLNÍ VÝROBA GROHE

Klimatická změna v poslední době plní novinové titulky. Teploty neustále rostou, hladina moří stoupá a ledovce tají. To vše vážně ovlivňuje naše životy. Protože emise oxidu uhličitého jsou jednou z hlavních příčin klimatické změny, společnost LIXIL, do jejíhož portfolia značek patří i GROHE, se zavázala k uhlíkově neutrální výrobě. Příkladem jsou továrny vyrábějící vodovodní baterie, které jsou uhlíkově neutrální jako jedny z prvních ve svém odvětví.

SPOLEČNOST GROHE ZÍSKALA OCENĚNÍ SUSTAINABILITY AWARD 2021 V KATEGORII RESOURCES

Po vítězství v kategorii „Design“ soutěže German Sustainability Award 2021 získala společnost GROHE také ocenění v kategorii „Resources“, tedy přírodních zdrojů. Jedná se o nejprestižnější evropské ocenění za ekologickou a sociální angažovanost.

PRVNÍ PRODUKTY GROHE S CERTIFIKACÍ CRADLE TO CRADLE CERTIFIED®

Míříme ke světu bez odpadu – GROHE uvádí na trh první produkty s certifikací Cradle to Cradle Certified®! Tyto produkty jsou navrženy a vyrobeny se záměrem použít na konci životního cyklu jejich součásti k výrobě nových produktů. Suroviny lze v uzavřeném cyklu používat teoreticky donekonečna. Certifikaci Cradle to Cradle®, a to na nejvyšší úrovni Gold, již získaly čtyři produkty GROHE. Patří mezi ně baterie GROHE BauEdge a GROHE Eurosmart nebo sprchová souprava GROHE Tempesta 100. Filtr GROHE Blue od našeho partnera BWT a ruční sprcha Tempesta se dvěma režimy proudu dosáhli na bronzovou úroveň certifikace Cradle to Cradle Certified®.

PRO UDRŽITELNĚJŠÍ SVĚT

PROJEKT „LESS PLASTIC“

V roce 2018 si společnost GROHE stanovila cíl zbavit se ve svých obalech plastů. To se ukázalo jako běh na delší trať, a to z důvodu aktuálně dostupných obalových řešení a recyklačních procesů. Na jaře 2022 však společnost GROHE dosáhla významného milníku. Snížením podílu plastů v našich obalech ušetříme 37 milionů plastových dílů ročně.

Iniciativa GROHE Less Plastic vyhlašuje válku plastovému odpadu

EVERWAVE

Společnost GROHE podporuje německý sociální start-up everwave, který působí v celém regionu EMENA. Cílem této iniciativy je chránit světové oceány před plastovým odpadem. Multidisciplinární tým vědců, inženýrů a mořských biologů vyvíjí aktivní a pasivní technologie čištění řek. Hlavním cílem je zachytit odpad z řek dříve, než znečistí oceány. Jedním z nejznámějších systémů je sběrná loď CollectiX.

Společnost GROHE do partnerství aktivně zapojuje také své zákazníky. V rámci kampaně „Vyrobeno pro českou vodu“ měli naši zákazníci možnost přímo přispět k čistšímu životnímu prostředí zakoupením kuchyňského systému GROHE Blue a zároveň trvale vyřadit jednorázové plastové lahve ze svého každodenního života. Přečtěte si o této iniciativě více!

People, Places & Events: everwave – Bosna a Hercegovina

GROHE BLUE

Díky kuchyňským systémům GROHE Blue budete mít k dispozici chlazenou a perlivou, jemně perlivou nebo neperlivou vodu přímo ve vaší kuchyni. Vychutnáte si lahodnou chuť čisté vody a současně snížíte svou produkci plastového odpadu.

SYSTÉM GROHE BLUE ZÍSKÁVÁ OCENĚNÍ GERMAN SUSTAINABILITY DESIGN AWARD 2021

Porota German Sustainability Award se rozhodla udělit tuto prestižní cenu v kategorii „Icons“ zejména kvůli udržitelnosti a designu, které se v kuchyňském systému GROHE Blue spojují. Tento systém pomáhá zákazníkům žít udržitelnější a pohodlnější život bez plastových lahví, protože jim poskytuje filtrovanou a podle potřeby sycenou vodu přímo z kohoutku. Jeho elegantní a minimalistický design se stane dokonalým doplňkem každé kuchyně.

JAK SYSTÉM GROHE BLUE ŠETŘÍ VODU A DALŠÍ PŘÍRODNÍ ZDROJE

OCHRANA PLANETY S KAŽDÝM DOUŠKEM

Věděli jste, že k vyrobě jediného litru balené vody je zapotřebí neuvěřitelných sedm litrů běžné vody?* Nemluvě o spotřebě energie a emisích CO2, které při výrobě vznikají. Co takhle filtrovaná, chlazená a perlivá voda přímo z kohoutku? Přesně to vám nabízí kuchyňský systém GROHE Blue!

VYHNĚTE SE PLASTŮM

Jakmile si pořídíte systém GROHE Blue, už nikdy si nebudete muset kupovat balenou vodu v plastových lahvích. Na základě průměrné spotřeby čtyřčlenné rodiny v Česku tak lze ušetřit 800 lahví ročně**.

GROHE ECO JOY – ŠETRNÁ A EFEKTIVNÍ SPOTŘEBA VODY

VYCHUTNEJTE SI VODU BEZ NEGATIVNÍHO DOPADU NA ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Technologie GROHE EcoJoy snižuje spotřebu vody až o 50 %. Všechny produkty GROHE jsou důsledně navrženy tak, aby šetřily vodu a elektrickou energii, a tím i cenné přírodní zdroje. Produkty vybavené technologiemi pro úsporu vody přitom nabízejí dokonalý zážitek z vody bez kompromisů. Snížení spotřeby vody a energie jde ruku v ruce s pohodlím a atraktivním designem. Menší spotřeba vody. Neomezený požitek.

PRODUKTY S TECHNOLOGIEMI PRO ÚSPORU VODY

SPRCHOVÉ SYSTÉMY

Pro svou udržitelnou koupelnu nehledejte nic jiného než produkty s technologií GROHE EcoJoy. K dispozici je mnoho modelů sprch ve většině designových a cenových kategoriích. Integrovaný omezovač průtoku automaticky snižuje spotřebu vody a zároveň zaručuje příjemný zážitek ze sprchování.

BATERIE

Technologie GROHE EcoJoy je k dispozici pro řadu pákových baterií ve všech designových a cenových kategoriích. Integrovaný omezovač průtoku automaticky snižuje spotřebu vody až o 50 %. Speciální perlátor pak vyvolává stejný pocit z intenzity proudu jako běžná baterie.

TERMOSTATICKÉ BATERIE

Termostatické baterie GROHE zajišťují pohodlné sprchování se spolehlivou a stálou teplotou vody. I když vodu na chvíli zastavíte, můžete ji znovu pustit a pokračovat ve sprchování při dříve nastavené teplotě. Omezíte tak plýtvání vodou na minimum.

INVESTUJTE DO UDRŽITELNÝCH ŘEŠENÍ ZNAČKY GROHE

Produkty GROHE představují dokonalé sloučení kvality, technologie a designu. Vezměte si například nejnovější inovaci společnosti GROHE – sprchu s recyklací vody. Díky této technologii se voda ze sprchy sbírá a ošetřuje, aby mohla být znovu použita. To může snížit spotřebu vody i elektrické energie.

Zjistěte více

Vysoce kvalitní materiály a nejnovější výrobní metody jsou kombinovány se špičkovými technologiemi, které zajišťují spolehlivý výkon po mnoho let. Tento přístup reflektuje naše pětiletá záruka výrobce. A pokud byste někdy potřebovali náhradní díly, jejich dostupnost je zaručena po dobu 10 let. Výrobky GROHE s dlouhou životností jsou investicí do udržitelné spotřeby vody.

Více informací o záruce výrobce.

* „Skutečná spotřeba vody při výrobě vody pitné: případ Itálie“, Journal of Environmental Management 92 (2011).

** Deutsche Umwelthilfe (DUH) https://www.duh.de/mehrweg-klimaschutz0/einweg-plastikflaschen/.