JAK OCHRÁNIT SVOU DOMÁCNOST PŘED ÚNIKY VODY A VYTOPENÍM

Vlastnit svůj dům přináší mnoho radosti, ale také hodně starostí. Proto může být velmi těžké dosáhnout absolutního klidu s vědomím, že je o bezpečnost a údržbu domácnosti dokonale postaráno. Škody způsobené následkem vytopení jsou problémem, se kterým se někdy setká 54 % vlastníků domů. A taková situace typicky připraví rodinný rozpočet o desítky, ne-li stovky tisíc.

Předtím, než pojedete pryč z domu na delší dobu, třeba na chatu poblíž, ale také na tropický ostrov tisíce kilometrů daleko, pročtěte si našeho průvodce, jehož prostřednictvím ochráníte váš domov před noční můrou v podobě vytopení.

Zavřete hlavní uzávěr vody. Zastavte nebezpečí vytopení dříve, než vůbec začne hrozit. Předtím, než opustíte domácnost na delší dobu, ať už před pravidelným víkendovým odjezdem na chatu nebo na letní dovolenou, je rozumné úplně zastavit vodu zavřením hlavního uzávěru. Tento uzavírací ventil se často nachází pod dřezem, v koupelně nebo u vodoměru.

Nechte sousedům klíče od vašeho domova. Pokud k průsaku nebo úniku vody dojde v době, kdy budete pryč, je nezbytné jednat bez otálení. Tím, že necháte náhradní klíče u sousedů, značně snížíte pravděpodobnost, že voda napáchá větší škody.

Nenechávejte běžet zařízení, která spotřebovávají vodu, jakmile nebudete doma. V dnešní hektické době může být lákavé ráno naházet špinavé nádobí do myčky a pustit ji před odchodem do práce. Ovšem tím byste také riskovali to, že ve spotřebiči dojde k poruše, která může mít za následek únik vody. A vy nebudete doma, abyste mohli okamžitě zareagovat.

Zvažte investici do systému prevence proti vytopení. Pro absolutní klid na duši, nezávisle na tom, jak daleko od domova se budete nacházet, doporučujeme pořízení inteligentního systému prevence proti vytopení. Systémy, jako je GROHE Sense a GROHE Sense Guard, umožňují detekci úniků v potrubí mnohem dříve, než bude průsaku vůbec možné si všimnout. Okamžitě vám zašlou upozornění, nezávisle na tom, kde na světě se budete nacházet, případně rovnou automaticky zastaví vodu v domácnosti a zabrání tak vážným škodám.

Poznejte více o systému prevence proti vytopení GROHE Sense