PROČ BUDOUCNOST PATŘÍ CHYTRÝM DOMÁCNOSTEM?

Během posledního desetiletí jsme si zvykli na správu a řešení každodenních situací od internetového bankovnictví po nakupování prostřednictvím technologií. Díky internetu je život o tolik pohodlnější! Podobnou revoluci teď čekají naše domovy.

Co to je chytrá domácnost neboli Smart Home? Chytrá domácnost je taková domácnost, u které lze téměř jakýkoliv prvek ovládat digitálně. Zvonek, osvětlení, bezpečnostní systém, topení, voda… všechno lze prakticky monitorovat ovládat dálkově, nejčastěji pomocí mobilního telefonu.

Jaké jsou výhody chytré domácnosti? Technologie chytré domácnosti umožňují mnohem plynulejší a efektivnější vedení každodenního života a mohou vám zajistit ujištění o tom, že je doma všechno v pořádku, jakmile tam nejste. Kromě toho technologie pro chytrou domácnost snižují počet nevzhledných kabelů a dálkových ovladačů k televizorům a audio systémům. Systémy Smart Home také umožňují na dálku ovládat osvětlení nebo topení, takže si můžete doma připravit dokonalou atmosféru ještě před příjezdem.

Některé systémy chytré domácnosti se zaměřují na zabezpečení – například v podobě integrovaného systému bezpečnostních kamer, jehož prostřednictvím budete mít vždy přehled o tom, co se v domácnosti děje, ať už budete kdekoliv. Na trhu jsou ovšem také systémy, které chrání vaši domácnost před požárem nebo vytopením. U chytré domácnosti budete mít pocit, že máte vše pod kontrolou a přesně víte, co se doma děje.

Jak technologie pro chytrou domácnost fungují? Jednotlivé technologie, které se řadí do kategorie Smart Home, lze pořizovat samostatně – záleží na vašich prioritách. Pokud se vám líbí představa, že ovládáte osvětlení hlasem, směle do toho! Jednoznačným trendem jsou však integrované systémy, které propojují jednotlivé inteligentní prvky ve vaší domácnosti.

Nejnovější inovace v kategorii chytrých domácností. Jednou z klíčových oblastí vývoje je příchod inteligentních systémů prevence proti vytopení. Systémy jako GROHE Sense a GROHE Sense Guard vám pomohou zajistit dokonalý klid na duši v podobě spolehlivé ochrany před škodami, které může způsobit únik vody. Systém prevence proti vytopení nabízí spoustu benefitů.

Senzory umístěné na kritických místech v domácnosti měří vlhkost a upozorní vás v případě, že dojde k netypickému zvýšení. To umožní odhalit průsak ještě předtím, než vůbec půjde vidět prostým okem. Tyto senzory umožňují také odesílání upozornění na mobilní telefon, takže budete vždy informováni o situaci v domácnosti, i když budete zrovna pryč. Sofistikované systémy prevence proti vytopení dokáží také automaticky zcela zastavit vodu uzavřením hlavního uzávěru. Škodám způsobeným vodou je nejlepší – a nejlevnější – předcházet. Proto představují inteligentní systémy prevence proti vytopení důležitý přírůstek do světa chytrých domácností.

Poznejte více o systému prevence proti vytopení GROHE Sense