ŠKODY ZPŮSOBENÉ ÚNIKEM VODY PŘEDSTAVUJÍ PROBLÉM DOMÁCNOSTÍ ČÍSLO JEDNA

Je snadné propadnout iluzi, že vám se to stát nemůže. Avšak pravdou je, že se s vytopením nebo průsakem v nějaké podobě setkala více než polovina domácností. A jakmile k vytopení dojde, následky bývají katastrofální.

Kde nejčastěji dochází k únikům vody?

Úniky vody v domácnosti mívají několik často se opakujících příčin. Může se jednat o něco jednoduchého, například o ucpaný dřez nebo poruchu pračky či myčky nádobí. V zimních měsících je největší hrozbou námraza, jelikož zamrzlé potrubí má tendence praskat. A nakonec – příčina úniku ani nemusí být ve vašem bytě. Stačí, aby měl váš soused porouchanou pračku, která vytopí celou koupelnu. Následky pro váš byt budou v takovém případě stejně devastující.

Kolik stojí vypořádat se s následky vytopení?

Stačí drobný únik, ucpaný dřez nebo prasklinka v potrubí, aby vaše domácnost čelila ničivým škodám, které váš rodinný rozpočet připraví o stovky tisíc. A to nemluvě o stresu a vyřizování, které se s nápravou škod neodmyslitelně pojí. Závažný únik vody nezničí pouze váš nábytek, ale především koberce a stěny. Čím déle únik vody trvá, tím rozsáhlejší budou škody.

Často bývá zapotřebí vodu odsát čerpadly a snížit vlhkost speciálními odvlhčovači. A to nejhorší teprve přijde – výměna koberců, ošetření prosáklého zdiva a vymalování celé domácnosti. K tomu si ještě připočítejte fakt, že vytopená domácnost je často neobyvatelná, takže bude celá vaše rodina nucena najít si po dobu likvidace škod náhradní bydlení, a zjistíte, že škody způsobené vodou jsou mimořádně vážné. A že stojí za to se před nimi ochránit.

Možná si myslíte, že vám se to stát nemůže.

Ve skutečnosti se však již každá druhá rodina setkala alespoň jednou se škodami způsobenými vodou. Proto nabízíme jedinečný systém inteligentní prevence před vytopením, který vám bude poskytovat přehled o stavu vody ve vaší domácnosti a ochrání vás před nejhorším.

KDYŽ SE VODA VYMKNE Z RUKOU, VAŠE DOMÁCNOST JE BEZBRANNÁ

Kdykoliv a kdekoliv. K úniku vody může dojít kdekoliv v domácnosti. A kdykoliv.

Na rychlosti záleží. Když dojde k úniku vody, v polovině případů dochází také k poškození stěn. Jelikož se plíseň začíná rozrůstat již po 24 hodinách, je třeba jednat okamžitě.

Pozor na potrubí. 65 % škod způsobených vodou začíná prasklým nebo netěsnícím potrubím, což znamená, že si problému nemusíte ani všimnout, dokud už nebude pozdě.

Kapka, která vytopí celou domácnost. Drobné úniky vody, například z netěsnícího potrubí, záchodu nebo sprchy, jsou příčinou 28 % škod způsobených vodou. Tyto zdánlivě zanedbatelné úniky jsou často přehlíženy po mnoho měsíců nebo dokonce let, během kterých mohou zcela narušit strukturu stěn nebo podlah a způsobit tak obrovské škody.

Nebezpečí námrazy. Potrubí může zamrznout během dlouhé zimy zejména v místnostech nebo domech, které nejsou často navštěvovány nebo kontrolovány. Nejčastější příčinou vytopení domácnosti je prasklé potrubí, které může během několika okamžiků vést k velmi vážným škodám

SKUTEČNÉ A DĚSIVÉ STATISTIKY O ŠKODÁCH ZPŮSOBENÝCH VYTOPENÍM

54% domácností se někdy setkalo s vážnými problémy s vodou. (1)

65% případů se týkalo vodovodního potrubí. (2)

V 93% případů šlo škodám předejít. (3)

Průměrné náklady spojené s opravami škod v Evropě činí 2 297 EUR. Ve 28 % případů pojišťovna škody nikdy neproplatí. A pokud ano, dostane klient zpět průměrně pouze 61 % celkových nákladů. (1)

V roce 2015 bylo jen v samotném Německu hlášeno 1,1 miliónu případů škod způsobených vodou. (4) 

Již po 24 hodinách dochází následkem zvýšené vlhkosti k množení bakterií způsobujících dýchací potíže, astma a alergie. (5)

Prasklé potrubí není ve 41 % okamžitě odhaleno, takže nejen, že se voda dostane tam, kam nemá, ale dojde taky k velkým ztrátám. (2)

K detekci malých prasklinek dochází v 61 % případů až po 1 týdnu nebo dokonce později. (2)

Voda může způsobit hodně problémů. Přejete si dozvědět se více?

Přečtěte si celý průzkum o vodní bezpečnosti

Mějte prosím na paměti, že text je k dispozici pouze v angličtině.

Číst Dále

ČÍST DÁLE

Je snadné propadnout iluzi, že vám se to stát nemůže. Avšak pravdou je, že se s vytopením nebo průsakem v nějaké podobě setkala více než polovina domácností. A jakmile k vytopení dojde, následky bývají katastrofální.

Inteligentní vodní senzor

Prozkoumejte GROHE Sense

Inteligentní ochránce vaší domácnosti.

Prozkoumejte GROHE Sense Guard

Aplikace pro osobní vodohospodářství.

Objevte aplikaci GROHE Sense App

(1) The ConsumerView, leden 2017, Quantitative Assessment Europe
(2) The ConsumerView, květen 2017, Quantitative Assessment Europe
(3) ACE-Group: http://www.businesswire.com/news/home/20110404007195/en/ACE-Private-Risk-Services-Study-Identifies-Type
(4) Německé pojišťovny: http://www.gdv.de/zahlen-fakten/schaden-und-unfallversicherung/wohngebaeudeversicherung
(5) https://irp-cdn.multiscreensite.com/c4e267ab/files/uploaded/Rf7chFZfSe2cTKWmjbMA_WHO_Guidelines%20for%20Indoor%20Air%20Quality_Dampness%20and%20Mould_2009.pdf