Technologie PVD vdechuje našim novým barvám život

Pokud jde o dobrou designovou strategii hraje výběr barev zcela zásadní roli. Nejde však jen o barvu, stejně důležitou roli hraje kvalita povrchové úpravy. Především ve světě kuchyňských a koupelnových řešení, ve kterých na kvalitě zpracování a jeho trvanlivosti mimořádně záleží, jsou špičkové povrchové úpravy tím, co rozlišuje dobré produkty od těch skutečně výjimečných. Protože cílem společnosti GROHE je poskytovat našim zákazníkům ty nejlepší možné produkty, rozhodli jsme se implementovat speciální technologii výroby povrchů, která je zárukou nejen zářivých, atraktivních barev, ale také výjimečné odolnosti a unikátní kvality. Chceme našim zákazníkům poskytnout požitek z vody, který přetrvá. Kromě odolnosti a pevnosti materiálů nám proto také velmi záleželo na tom, jak samotná barva povrchu vypadá. Přáli jsme si, aby broušený grafit byl opravdu tmavě šedý, a aby zlatá byla oslnivě zářivá. Takový úkol jsme zadali našemu inženýrskému týmu. A ve spolupráci s návrhářským týmem GROHE se mu podařilo dosáhnout výjimečných výsledků s použitím nové, úžasné technologie, která nese název PVD.

VYUŽÍVÁME SÍLY PLAZMOVÝCH ČÁSTIC

PVD je zkratkou pro proces, který se nazývá fyzikální depozice z plynné fáze. Tato inovativní technologie, která má své kořeny ve vesmírném průmyslu, nastolila nový standard kvality povrchů za pomocí depozice, tedy ukládání, plazmových částic. A jak už je u společnosti GROHE zvykem, tuto technologii jsme dovedli k naprosté dokonalosti a použili ji při výrobě našich produktů. Kolekce GROHE SPA Colours je dosavadním vrcholem toho, co je tato technika schopna nabídnout.

CO ČINÍ PVD POTAH TAK VÝJIMEČNOU FORMOU POVRCHOVÉ ÚPRAVY?

Za prvé, všechny prvky potažené PVD procesem jsou extrémně jednotné díky naprosto rovnoměrnému zpracování každé vrstvy. Na rozdíl od běžných povrchů vyráběných galvanickým pokovováním, které nabízí jen velmi omezenou řadu barev, PVD potah nabízí flexibilitu a výběr širokého spektra barevných variant. Můžete si jednoduše zvolit takovou, která nejlépe vyhovuje vaší designové strategii. Naše produkty potažené pomocí PVD nabízí nejen mimořádně estetické barevné provedení, ale také doposud nevídanou odolnost a dlouhou životnost povrchu. Přilnavost jeho jednotlivých vrstev totiž hraje zásadní roli při zajišťování na podhled krásné a uvnitř vysoce odolné povrchové úpravy. Proces PVD dosahuje až šestinásobné přilnavosti jednotlivých povrchových vrstev. S tím se běžné galvanické pokovování nemůže vůbec srovnávat. Díky tomu jsou všechny naše vodovodní baterie mimořádně odolné vůči korozi i hrubšímu zacházení. To zaručuje, že si zákazníci mohou užívat prémiového výkonu našich špičkových vodovodních baterií mnoho desítek let.

Naší vášní ve společnosti GROHE není jen vyrábět prémiové doplňky vašich koupelen a kuchyní, ale také pečovat o životní prostředí. Aby byl proces PVD vůči němu co nejšetrnější, nepoužíváme žádné škodlivé chemické sloučeniny.

GROHE PVD – bezkonkurenční odolnost

Baterie GROHE vyrábíme tak, aby i po mnoha desetiletích vypadaly stejně nádherně jako v den, kdy jste si je poprvé zamilovali. Zvláštní recept na úspěch spočívá v trvanlivé kvalitě povrchu: Ten vyrábíme pomocí těch nejmodernějších technologií. Vzniká procesem tzv. fyzikální depozice z plynné fáze (PVD), který zaručuje, že jsou povrchové vrstvy až trojnásobně tvrdší. Výsledkem jsou fantasticky vypadající zlaté či nerezové vodovodní baterie. Mimořádná tvrdost těchto povrchů také znamená, že jsou až desetkrát odolnější vůči poškrábání oproti průměru.

GROHE StarLight®
Trvanlivé povrchy od elegantního matu po diamantový lesk.

Tvrdost a odolnost povrchu vůči poškrábání
Trojnásobná tvrdost a desetinásobná odolnost vůči poškrábání