Co je termostatická <br/> baterie?

Termostatická baterie je nezbytnou součástí dobře navrženého sprchového koutu. Je bezpečná, pohodlná a úsporná. Zajišťuje maximální požitek ze sprchování a zároveň chrání vás a vaši rodinu před opařením.

Co je termostatická sprchová baterie?

Termostatická baterie zajišťuje udržování stálé teploty v průběhu sprchování. Chrání tak před náhlými změnami v toku vody z vodovodní přípojky. I v případě, že někdo v domácnosti spláchne toaletu nebo otočí kohoutkem v kuchyni, zůstane teplota při sprchování stejná.

Jak termostatická baterie funguje?

Termostatická baterie míchá teplou a studenou vodu k dosažení vámi nastavené teploty a zároveň reaguje na případné změny v tlaku nebo teplotě vody z vodovodní přípojky pomocí upravení směsi teplé a studené vody. V případě závady v přípojce studené vody dojde k automatickému vypnutí proudu vody z baterie.

GROHE CoolTouch

Jaké jsou její výhody?

Bezpečnost – nastavená teplota vody zůstává v průběhu sprchování stálá. Nemusíte se obávat opaření v důsledku náhlého zvýšení teploty nebo naopak nepříjemného snížení. Technologie GROHE CoolTouch® poté zajišťuje, že vnější povrch baterie není na dotek příliš horký.

Pohodlí – naše termostatické baterie se postarají o udržení stálé teploty vody a vy se tak můžete oddat relaxaci ve sprše. V případě, že si přejete tok vody zastavit (např. během mytí vlasů), zajistí termostatická baterie udržení nastavené teploty i poté, co tok vody opět spustíte.

Hospodárnost – instalací termostatické baterie rovněž ušetříte vodu a elektrickou energii. Díky své účinnosti se investice do termostatické baterie za krátkou dobu vrátí zpět. Velikost úspor si můžete spočítat pomocí naší kalkulačky úspory vody.

Naše termostatické sprchové baterie se díky svému výjimečnému výkonu a technologii GROHE TurboStat umístily na nejvyšších příčkách v několika nezávislých testech.

Termostatická baterie Grohtherm 3000 Cosmopolitan

Doporučené produktové řady

Shower Thermostats

Shower Systems

Shower Thermostats