Najít showroom, servis
Showrooms
  • Showroom
  • Záruční servis

Můj poznámkový blok

You have not assigned any products.

Once you have added products to your notepad you can download your list right here.

0 Produkt
Stáhnout jako PDF
Smazat vše

The Product is already stored on your notepad.

Koupelny pro seniory

Snadno použitelné umyvadlové baterie s přídavnými bezpečnostními funkcemi

Při projektování koupelny vhodné pro seniory jsou zásadními aspekty komfort, použitelnost a bezpečnost.

Součástí všech pákových koupelnových baterií je technologie GROHE SilkMove. Široký úhel otáčení zajišťuje snadné a plynulé ovládání teploty a proudu vody jednou rukou. Součástí kolekcí Essence a Concetto jsou baterie s vysokou výpustí, které umožňují spouštět proud vody v pohodlné poloze. Kolekce Atrio zahrnuje model s otočnou výpustí, kterou lze otočit až na stranu umyvadla, což je praktické například při mytí vlasů.

Po instalaci baterie je možné nastavit regulátor teploty na požadovanou úroveň. Regulátor funguje na principu omezení maximálního úhlu otočení páky na levou stranu ovládající proud horké vody. Přídavnou bezpečnost nabízí možnost instalace termostatu Grohtherm Micro, který chrání před opařením v případě změny tlaku ve vodovodní přípojce během používání baterie. Instaluje se pod umyvadlo a je možné jej instalovat dodatečně

Grohtherm F Triple Volume Control Trim

Bezpečnost a ergonomie při sprchování

Jakmile stárneme, stává se pokožka čím dál tenčí a riziko popálení se zvyšuje. Součástí termostatických sprchových baterií je technologie GROHE TurboStat. Ta zajišťuje stálou teplotu vody po celou dobu sprchování, nezávisle na případných fluktuacích ve vodovodní přípojce. Tlačítko SafeStop zabraňuje nechtěnému zvýšení teploty nad 38 °C.

Technologie GROHE CoolTouch zajišťuje, že teplota vnějšího povrchu termostatické baterie a rukojeti ručních sprch nikdy nepřekročí teplotu vodního proudu.

Nastavitelné instalační rámy

Sanitární instalační rámy Rapid SL nabízejí několik funkcí, které vedou ke zvýšení pohodlí používání koupelny. Rámy pro závěsné toalety mají nastavitelnou výšku, což primárně slouží k vyrovnání nerovností podlahy, ale lze toho využít i pro zvýšení polohy záchodové mísy, a to až do pohodlné výšky 46 cm nad podlahu.

Rámy určené pro nástěnnou montáž umyvadel 80 cm nad podlahou (namísto standardních 85 cm) jsou zase vhodné pro použití na kolečkovém křesle. K dispozici jsou rovněž součásti umožňující bezpečnou instalaci držadel.

Nastavitelné instalační rámy
">

Doporučené produktové řady