GROHE Sensia Arena <br> Často kladené dotazy

Hygiena

Lze sprchovou toaletu GROHE Sensia Arena snadno udržovat?

Ano, velmi. Je to naopak rychlejší a snadnější než u běžné toalety díky samočistícímu mechanismu, bezokrajové konstrukci mísy a antibakteriálnímu povrchu AquaClean. Výjimečně rychlá je i výměna vzduchového filtru.

Z jakého materiálu je vyrobeno sedátko a víko toalety Sensia Arena?

Sedátko i víko je vyrobeno z duroplastu.

Jakým způsobem je zajištěna čistota mísy sprchové toalety Sensia Arena?

Sprchová toaleta Sensia Arena využívá dvou hygienických technologií upravujících keramický povrch mísy. První z nich je antibakteriální glazura HyperClean, která zabraňuje růstu bakterií. Poté jde o protipřilnavý potah AquaCeramics, který odpuzuje veškerou špínu. Důsledná hygiena je zajištěna rovněž trojitým splachovacím systémem Triple Vortex.

Co znamená certifikace SIAA sprchové toalety Sensia Arena?

Certifikát SIAA slouží jako důkaz o antibakteriální efektivitě. Pouze produkty, které dokáží eliminovat alespoň 99,9 % bakterií, získají certifikaci SIAA.

Proč má sprchová toaleta Sensia Arena dvě trysky?

První tryska je hlavní, zatímco druhá je separátní dámská sprcha pro intimní hygienu. Konkurenční produkty jsou zpravidla vybaveny jen jednou tryskou. Myslíme si, že intimní očista prostřednictvím separátní sprchy je pro ženy mnohem příjemnější a hygieničtější.

Jakým způsobem se trysky sprchové toalety Sensia Arena čistí?

Trysky se před každým použitím automaticky očistí pomocí vody. Jakmile aktivujete jednu ze sprchových funkcí, automaticky dojde k zahájení samočisticího procesu, během kterého dojde k pečlivému propláchnutí trysky. Stejný proces proběhne také po použití sprchy. Tryska je navíc vyrobena z antibakteriálního materiálu.

Z jakého materiálu jsou vyrobeny trysky toalety Sensia Arena?

Trysky jsou vyrobeny z antibakteriálního plastu.

Je možné trysky sprchové toalety Sensia Arena vyměnit?

Ano, trysky jsou vyměnitelné a jsou k dispozici jako náhradní díly: 14928000 pro hlavní trysku a 14929000 pro dámskou sprchu.

Provoz

Mohou sprchovou toaletu GROHE Sensia Arena používat lidé se zdravotními problémy?

Ano. Tato sprchová toaleta je pro lidi se zdravotními problémy naopak velmi vhodná. Tím, že nabízí tak vysoký stupeň hygieny, pomáhá předcházet podráždění pokožky. A pro osoby trpící hemoroidy poskytuje sprchová toaleta GROHE Sensia Arena jemné a účinné čištění, které může skutečně pomoci problém zmírnit.

Mohou sprchovou toaletu GROHE Sensia Arena používat děti?

Ano, i děti mohou toaletu GROHE Sensia Arena používat. Samozřejmě je třeba jim ukázat, jak toaletu správně používat, ale jakmile se to naučí, stává se tato sprchová toaleta ideálním způsobem pro podporu hygienických návyků v rodině.

Je možné sprchovou toaletu GROHE Sensia Arena používat i bez sprchových funkcí?

Samozřejmě, sprchovou toaletu GROHE Sensia Arena lze používat i jako zcela standardní WC.

Jak funguje automatické otevírání a zavírání víka a sedátka závěsné toalety Sensia Arena?

Jakmile snímač detekuje vaší přítomnost, sedátko nebo sedátko a víko současně se automaticky otevřou. Tuto funkci lze nastavit pomocí dálkového ovladače na jeden z následujících režimů – automatické otevírání a zavírání sedátka a víka, automatické otevírání a zavírání pouze víka nebo automatickou funkci zcela vypnout. Otevírání a zavírání víka a sedátka lze rovněž ovládat pomocí dálkového ovladače.

Které funkce sprchové toalety Sensia Arena lze ovládat prostřednictvím ovládacího panelu na sedátku toalety?

Pomocí ovládacího panelu je možné aktivovat hlavní a dámskou sprchu. U obou těchto sprch lze zároveň regulovat tlak vody.

Jak lze aktivovat funkci vysoušeče sprchové toalety Sensia Arena?

Vysoušeč je možné zapnout prostřednictvím dálkového ovladače nebo aplikace pro chytré telefony. Na výběr máte ze tří teplotních nastavení.

Lze používat obě sprchy toalety Sensia Arena současně?

Ne, to není možné.

Jakou má uhlíkový, zápach pohlcující filtr sprchové toalety Sensia Arena životnost? A kdo může filtr vyměnit?

Vzduchový filtr toalety se skládá ze dvou částí. Mechanickou část lze velmi snadno demontovat a vyčistit. Doporučujeme její čištění dvakrát týdně. Uhlíková část filtru vydrží sedm let. Z toho důvodu se za účelem jeho výměny obraťte na servisní středisko GROHE.

Dálkový ovladač/ovládání chytrým telefonem

Pokud je v domácnosti více chytrých telefonů, jak je zajištěno, že sprchová toaleta Sensia Arena načte to správné osobní nastavení ve správný čas?

Sprchová toaleta Sensia Arena detekuje váš chytrý telefon a načte si z něj příslušná osobní nastavení až po otevření víka. Jakmile se budete nacházet v koupelně a váš chytrý telefon bude připojen k toaletě Sensia Arena, ostatní telefony v domácnosti se nebudou moci připojit.

Kolik různých chytrých telefonů lze spárovat s toaletou Sensia Arena?

Sprchová toaleta Sensia Arena může uložit nastavení z maximálně sedmi chytrých telefonů současně. Pokud přidáte osmý chytrý telefon, údaje o prvním budou odstraněny. Jak již ale bylo řečeno, v jednu chvíli může být k toaletě aktivně připojen pouze jeden telefon.

Jakou bezdrátovou technologii sprchová toaleta Sensia Arena využívá?

Bluetooth.

Co se stane, pokud dálkový ovladač spadne do vody?

V tom nejhorším případě přestane fungovat. Dálkový ovladač není voděodolný.

Montáž a systém Rapid SL

Kde můžu najít technické údaje?

Veškeré technické údaje najdete v našem katalogu. Nacházejí se také na stránce s podrobnostmi o produktu.

Stažení katalogu

Je instalace složitá?

Instalaci by měl provést pouze kvalifikovaný, profesionální instalatér. Pokud hledáte skutečného specialistu, podívejte se zde:

Čím se od sebe liší instalační rámy Rapid SL s produktovými čísly 39128001 a 39128000? Oba jsou určeny pro sprchovou toaletu Sensia Arena.

Liší se však umístěním elektrického vedení a vodovodní přípojky. Zatímco instalační rám 39128001 je vhodný pro toalety Sensia Arena i IGS, rám 39128000 je kompatibilní pouze s toaletou Sensia Arena.

Jak funguje automatické splachování závěsné toalety Sensia Arena?

Automatické splachování bude fungovat pouze po instalaci připojovací sady splachovacího systému 46944000. Snímač poté detekuje vaší přítomnost a automaticky spustí samočisticí program. Toaletu lze nastavit rovněž tak, aby spláchla automaticky poté, co vstanete. Splachování je možné ovládat také prostřednictvím mobilní aplikace a dálkového ovladače.

Jaké modely jsou kompatibilní s připojovací sadou automatického splachovacího systému 46944000?

Připojovací sadu lze instalovat spolu se všemi splachovacími nádržemi GROHE Rapid SL GD2.

Jaká je minimální výška instalace závěsné toalety Sensia Arena? Jaká je průměrná výška instalace?

Výška závisí na zvoleném instalačním rámu, které mají své standardní polohy. Běžný instalační rám umístí sedátko do výšky 445 mm.

Upevňuje se keramická mísa toalety Sensia Arena® zespodu nebo shora?

Shora.

Jsou součástí balení sprchové toalety Sensia Arena veškeré součásti potřebné k připojení k vodovodnímu potrubí a elektrické síti?

Ano. Součástí balení sprchové toalety jsou veškeré elektrické kabely, přípojky, T-ventil, flexibilní hadice a úhlový ventil. Vstupní trubka a odpadní koleno součástí balení nejsou, jelikož jsou dodávány s instalačním rámem Rapid SL.