Návod pro výběr designu kuchyňské baterie

Kuchyňská baterie je nejvytíženějším vybavením v domácnosti. Používá se intenzivně každý den, od napouštění vody do hrnců po omývání zeleniny. Z toho důvodu je důležité investovat do baterie, která nejen dobře vypadá, ale také tuto zátěž dlouho vydrží.

Design

Atrio

Výběr kuchyňské baterie by se měl řídit ideálním vyvážením designu a funkčnosti. Baterie by měla vylepšovat pracovní prostor a být snadno použitelná i s mastnými dlaněmi. Snadná manipulace s pákou je důležitá pro zajištění přesné regulace proudu a teploty vody.

Do otevřeného prostoru se nejvíce hodí páková baterie s rafinovaným tvarem, která nechá vyznít čistotu a volnost prostoru. Do klasických kuchyní zvolte pákovou baterii se dvěma rukojeťmi. Zapálení kuchaři ocení perlátor nebo vytahovací sprchu, která umožní snadné vyplachování hrnců.

Baterie se dvěma rukojeťmi

Tradiční styl pákových baterií umožňuje jejich umístění do jakéhokoliv kuchyňského prostředí. Instalují se pomocí jednoho otvoru do dřezu nebo kuchyňské linky a obsahují oddělené páky pro regulaci horké a studené vody zvlášť.

Tradiční pákové baterie

Pákové baterie umožňují ovládat proud a teplotu vody jednou rukou. Keramické disky v kartuši umožňují ovládání pomocí konečků prstů, což umožňuje použít volnou ruku k oplachování. Páky lze umístit na horní nebo boční strany těla baterie.

Atrio

Povrchová úprava

Minta

Nerezové a chromové baterie jsou vhodným doplňkem kuchyně jakéhokoliv stylu. Zářivý chromový prvek bude ozdobou kuchyně. Vylepší vzhled pracovních ploch a dřezů. Nerezová ocel, známá pro své antibakteriální vlastnosti, dodává kuchyni profesionální vzhled.

Na co se zaměřit?

Hledejte baterii s pevným, kovovým tělem a keramickými disky v kartuši, které umožní snadné ovládání. Kvalitní baterie vydrží po celý život, takže zvolte produkt s nadčasovým designem.

Kupovat levnou baterii se nevyplatí, jelikož bude třeba ji za pár let vyměnit. Pokud je váš rozpočet omezený, zkuste ušetřit na jiném vybavení kuchyně.

Zvolte baterii se zárukou. Dokazuje to, že je výrobce přesvědčený o kvalitě a dlouhé životnosti jeho produktů.

Před nákupem zkontrolujte, zda je vybraná baterie kompatibilní s tlakem vody ve vaší domácnosti. Mnoho baterií vyžaduje pro optimální výkon minimální tlak 1,0 baru.

GROHE Blue

Doporučené produktové řady

Atrio

K7

Minta