Snadný výběr sprchy

Stručný průvodce výběrem vhodné sprchy

Navzdory tomu, že sprcha je v domácnostech využívána každý den nebo častěji, je výběr toho správného řešení často podceňován. Po rozhodnutí pořídit do domácnosti novou sprchu byste se měli zamyslet nad skutečnými požadavky a potřebami členů rodiny.

Jak se pozná kvalitní sprcha, která poskytne každodennímu sprchování přidanou hodnotu? Sprchování je velmi osobní záležitosti, při které má každý jiné požadavky. Velký rozdíl je také v koupelnách. Pokud lidé nepřemýšlejí nad tím, co očekávají od své sprchy, neměli by být překvapeni, že ze sprchování posléze nemají nijak velký požitek. Naštěstí existuje řada objektivních kritérií, která jednoznačně odlišují vysoce kvalitní sprchy od tuctových produktů.

Zde je přehled kvalitativních prvků a trendů, které vám pomohou najít tu správnou sprchu pro každého člena domácnosti:

Najděte tu pravou sprchu
Power&Soul

Motor – základ každé moderní sprchy

Jakákoliv sprcha bude vypouštět proud vody, avšak ne nutně požadovaným způsobem. Zkušenosti dokazují, že spoustu sprch nižší kvality po pár týdnech či měsících od nákupu začnou rozstřikovat vodu po celé koupelně, případně dojde k ucpání jejich trysek a vodu přestanou vypouštět úplně. Obojí způsobí nechtěné náklady a ztrátu času. Z toho důvodu mají sprchy GROHE pokročilé sprchové motory, které zajišťují rovnoměrnou distribuci proudu vody do všech trysek. Sprchové motory GROHE DreamSpray® zaručují 100% požitek ze sprchování tvořený inovativními technologiemi. I přesto, že jiné sprchy mohou mít nižší pořizovací cenu, je důležité si uvědomit, že tento kompromis se zpravidla v dlouhém období nevyplatí, jelikož takové sprcha bude mít kratší životnost a větší spotřebu vody. Kromě toho je sprchování s perfektně fungující hlavicí vždy zábavnější.

Power & Soul – maximální revitalizace
SpeedClean

Snadné odstraňování vodního kamene pro stále bezchybný výkon

Před umístěním do sprchového koutu projdou sprchy GROHE intenzivním procesem pečlivého návrhu a vývoje zakončeného moderním výrobním procesem a náročnými testy kontroly kvality. Výsledkem je produkt, který kombinuje pohodlí a udržitelnost, což znamená na jednu stranu optimalizovanou hmotnost a snadnou manipulaci, ale také dlouhou životnost a spolehlivost na druhé straně. Co může být otravnější než muset neustále opravovat nebo měnit sprchovou hlavici?

Ucpané trysky a potřeba jejich častého čištění může rovněž snížit celkový požitek ze sprchování. Z toho důvodu společnost GROHE vyvinula technologii GROHE SpeedClean. Tento speciální systém pro sprchové hlavice nejen zabraňuje usazování vodního kamene, ale také usnadňuje čištění trysek jejich konstrukcí ze speciální směsi silikonu. Jakékoliv případné usazeniny vodního kamene lze odstranit jednoduše otřením sprchové hlavice hadříkem nebo dokonce rukou.

Bezpečné sprchování pro celou rodinu

Horká sprcha může představovat hluboce relaxační zážitek, pokud jste si jisti, že nehrozí nebezpečí opaření. Bezpečnost při sprchování je mimořádně důležitá především pro rodiny s malými dětmi a kojenci. Sprchy GROHE s vestavěnou ochranou proti opaření jsou ideální volbou pro starostlivé rodiče. Tato ochrana se ve sprchách nachází v podobě automatické kontroly teploty horké vody pomocí termostatických baterií, případně v podobě inteligentního umístění chladicích kanálků kolem přívodu teplé vody v baterii a rukojeti sprchy (technologie Inner WaterGuide), kterým vznikne bariéra mezi horkou vodou a vnějším povrchem, jehož teplota zůstává vždy na příjemné úrovni. Tato technologie se nazývá GROHE CoolTouch® a umožňuje i dětem a seniorům, kteří jsou k opaření více náchylní, aby si sprchování užili bez starostí.

Inovativní sprchové technologie pro povzbuzení i relaxaci

Léčivá a uklidňující síla vody je známá už od pradávna. GROHE pokračuje v této tradici tím, že nabízí sprchy vybavené volbou různých režimů proudu. V závislosti na aktuálních potřebách a náladě můžete sprchu přepnout z běžného proudu na masážní, pulsující nebo osvěžující proud. Sprcha vám tak umožní povzbuzující start do nového dne, ale také večerní relaxaci po náročném dni. Nejnovější inovací je režim GROHE Bokoma Spray®. Tento aktivní pulzující masážní proud doplňuje další režimy, jako např. GROHE Rain O2, bohatý dešťový proud Rain, jemný režim Pure nebo luxusní režim Champagne, které společně činí ze sprchového koutu zdroj pohody pro tělo i duši.

GROHE Ondus® Thermostatic shower mixer

Osvědčená termostatická technologie zaručující větší pohodlí i bezpečnosti

Jelikož je lidská kůže velmi citlivý orgán, musí být teplota vody nastavena správně a individuálně. Toho spolehlivě a efektivně dosáhnou kvalitní termostatické baterie. Společnost GROHE je považována za celosvětového průkopníka na poli sofistikovaných termostatických technologií.

Implementací technologie GROHE TurboStat reagují naše termostaty rychleji než kdy předtím a jsou zároveň velmi přesné. Nastaví teplotu vody na přednastavenou úroveň ve zlomku sekundy a udržují ji stálou po celou dobu sprchování a také okamžitě reagují na jakékoli výkyvy v tlaku vody. Výsledkem je konstantní teplota během sprchování bez nepříjemných výkyvů.

Výhody termostatických baterií
F-digital Deluxe

Přeměna sprchového koutu na domácí lázně

Ti, kteří se nespokojí jen s přepínáním mezi různými proudy vody, si mohou vybrat kompletní sprchový set nebo dokonce sprchový systém na míru, který promění koupelnu na osobní wellness oázu. Luxusní trojrozměrná sprcha se dá vytvořit kombinací velkoplošné hlavové sprchy, bočními sprchami a odpovídajícími ručními a bočními sprchami.

K dispozici jsou i digitálně řízené světelné a zvukové moduly, které vytvářejí ještě intenzivnější pocit z luxusní lázeňské koupelny. Široká škála vodovodních baterií a modulů znamená téměř úplnou svobodu při navrhování sprchového koutu pro maximální zážitek ze sprchování.

HandCrafted

Německá kvalita

Na co jiného se může kupující sprch společnosti GROHE spolehnout? Tyto sprchy jsou výtvorem kvalitního německého inženýrství a vynalézavosti. Globální výrobní standardy společnosti jsou stanoveny v Německu, které je domovem odborných znalostí v oblasti vysoce kvalitních plastových sprch. Všechny inovační procesy jsou spouštěny a řízeny z Německa. Všechny produkty jsou navrženy německým výzkumným a vývojovým centrem a o design se stará interní tým návrhářů GROHE. Náročné testovací procesy slouží k testování všech nových produktů vysoko nad rámec současných průmyslových standardů a definují parametry pro zajišťování kvality, které zaručí, že z továrny odejdou pouze dokonalé výrobky.

Navrženy s maximálním citem pro detail a sladění s jakýmkoliv interiérem. GROHE sprchy jsou malá umělecká díla, která přidají koupelně libovolného tvaru a velikosti velkou hodnotu.

Zestárněte spolu. Kvalita GROHE

Doporučené produktové řady

Grohtherm 1000

Grohtherm 2000

Power&Soul Cosmopolitan

Rainshower Systems